شماره 8
سال اول

ماهنامه راه راست

تير 1383
جولای 200
4

اطلاع رسانی، خبری، تحليلی، آموزشی، پژوهشی


  ماه قبل(خرداد)
  ماه های قبل

خريد با کارت دبيت، يعنی ...
شرکت "هايکارت"
 مديريت تغيير، مديريت اشخاص است
بانک مرکزی هند و انتخاب لينوکس
کارت اعتباری، آمار فعاليت، ...
کارتهای نقدی غير برجسته
تا فلان درصد سود لعنتی
رايانه‌های بزرگ و جديد آی‌بی‌ام

نحوه عضويت ماهنامه‌
 

متن اين ماه با ورد 2003

احترام به مشتری در شعبه بانک

از 10 مراجعه به شعبه بانکهای دولتی، بطور تقريبی می‌توان گفت که در 7 مراجعه، انسان احساس بی‌احترامی و تحقير شدن می‌کند.
از 10 بار در صف ايستادن، حدود 5 بار بی‌نوبت راه انداختن دوست، آشنا، همکار و مشتری خودپسند مشاهده می‌شود.
از 10 بار پول گرفتن از باجه، حداقل 6 بار تقاضا و التماس برای پول مناسب و درشت می‌شود.
از 10 بار تماس با متصدی يک باجه، حداکثر 1 بار لبخند و برخورد خوش ملاحظه می‌کنيد.
از 10 بار دريافت خدمت و مراجعه به شعبه، هيچ بار ملاحظه نشده که به خاطر انتخاب آنها و مشتری آنها بودن، از شما تشکر کنند يا احترام ببينيد.
از 10 مراجعه به شعبه، کمتر از دوبار پيش آمده که در صف منتظر نشويد يا کمتر از 15 دقيقه معطل شويد.
از 10 بار وارد شدن به شعبه، 10 بار احساس ناخوش آيندی به شما دست می‌دهد.
بسياری از مردم سعی می‌کنند که تا ممکن است به شعبه بانک مراجعه نکنند. هيچ نوع شکايتی نيز به رييس شعبه فايده ندارد.  از بانک‌هايی که ايزو 9000 گرفته‌اند نيز کاری در زمينه برخورد با مشتری محترم! برنيامد. می‌دانيد اگر برگه شکايت مشتری را در هر شعبه در اختيار مشتريان قرار دهند، چند برگه در روز در هر شعبه مصرف می‌شود؟

خريد با کارت دِبيت، يعنی پرداخت سود به پول درون جيب شما

اگر پول در جيب شما باشد. تورم آن را کم ارزش می‌کند، حتی اگر يک روز باشد. حال اگر در حساب بانکی باشد و سود روز شمار دريافت کند و شما بتوانيد با آن در مواقع لازم خريد کنيد، چون دقيقا در موقع نياز برداشت می‌شود، علاوه بر مصونيت از گم شدن پول . . .

شرکت "هايکارت"

شرکت هايکارت (HCC, High Card Company) يکی از شرکتهای فعال در زمينه پذيرش کارت دِبيت از بانکهای مختلف و با علامت شتاب ميباشد. مديريت، مالکيت و حاکميت شرکت به طور کلی غير دولتی است. اين شرکت نيز مانند بعضی ديگر و برای . . .

مديريت تغيير، مديريت اشخاص است

شما می‌‌‌‌‌‌‌توانيد پول زيادی برای نرم‌‌‌‌‌‌‌افزارهای جديد، روال‌های تجاری، آموزش و فن‌‌‌‌‌‌‌آوری خرج کنيد. اما آيا همه اين‌‌‌‌‌‌‌ها موفقيت شما را تضمين می‌‌‌‌‌‌‌کند؟ ايجاد يک تغيير موفق در سازمان، مستلزم طراحی يک استراتژی دقيق است که فرهنگ سازمانی و افراد کليدی . . .

بانک مرکزی هند و انتخاب لينوکس

بانک مرکزی هند با بيش از 25 ميليون مشتری، 3115 شعبه و 286 باجه در سراسر هند، سيستم عامل "لينوکس ردهت" را بعنوان شالوده نرم‌‌‌‌‌‌افزاری خود انتخاب کرده و نرم افزارهای جامع شعبه را روی آن پياده سازی می‌نمايد‌. طراحان سامانه اعتقاد دارند . . .

کارت اعتباری، آمار فعاليت، خلاف و ... در سال 2003

خريد سالانه هر کارت فعال ويزا و مستر کارت در سال 2003 بطور متوسط 4638 دلار و در سال 2002 بطور متوسط 4500 دلار بوده است. خريد کالا توسط کارت نقدی (Debit) به ميزان 21 درصد رشد داشته، در حالی که رشد خريد توسط کارت . . .

کارتهای نقدی (Debit) غير برجسته

صادر کنندگان کارت در خاور ميانه، آمريکای لاتين و آسيای جنوب شرقی شروع به ارايه کارت نقدی غير برجسته با علامت ويزا و مسترکارت نموده‌اند. چيزی که ويزا الکترون و محصول ديگری از مسترکارت را زير سئوال می‌برد. اگر چه روی اين . . .

رايانه‌های بزرگ و جديد آی‌بی‌ام - شرکت داده پردازی ايران

 روند بازار مصرف، نيازهای بانکی و در سطح کلانِ وزارت خانه‌های ايران ايجاب می‌کند که متقاضيان سيستم‌های مين‌فريمِ آی‌بی‌ام برای ارتقای ماشين‌های خود به مدلهای جديد zSeries و z/OS فکر کنند. طبق معمول اين سيستم‌ها دارای . . .

تا فلان درصد سودِ لعنتی

چند سالی است که بانک‌‌‌‌‌ها بر سر سود حساب‌‌‌‌‌های سپرده گذاری به جان يکديگر افتاده‌‌‌‌‌اند و از راه‌‌‌‌‌های سالم و شبه‌دار اقدام به جذب سپرده‌‌‌‌‌های مردم می‌‌‌‌‌کنند. هر روز بانکی ادعا می‌کند که سود بيشتری می‌دهد. اغلب آنها هم از عبارت "تا" فلان مقدار استفاده . . .

نحوه عضويت ماهنامه

لطفا آدرس پستی دقيق،کدپستی ده رقمی، نام کامل و يک شماره تلفن برای تماس را به آدرس پست الکترونيکی ماهنامه ارسال فرماييد يا به شماره تلفن 2300169 - 021 پيام بگذاريد. با توجه به غير انتفاعی بودن ماهنامه، عضويت تا اطلاع بعدی مجانی بوده و . . .