بانک مرکزی هند و انتخاب لينوکس


بانک مرکزی هند با بيش از 25 ميليون مشتری، 3115 شعبه و 286 باجه در سراسر هند، سيستم عامل "لينوکس ردهت" را بعنوان شالوده نرم‌‌‌‌‌‌افزاری خود انتخاب کرده و نرم افزارهای جامع شعبه را روی آن پياده سازی می‌نمايد‌. طراحان سامانه اعتقاد دارند بعد از دو سال که لينوکس را جايگزين نمودند بيش از يک ميليون دلار صرفه جويی ايجاد می‌گردد. (البته اخيرا اين مقادير به چشم مدير کل يک بانک درجه دوم ايران هم نمی‌‌‌‌‌‌آيد).
بانک مرکزی هند (CBI, Central Bank of India) در سال 1911 تاسيس شده و کاملا توسط هنديان اداره می‌‌‌‌‌‌گردد. قبلا نرم افزارهای جامع شعبه روی 13 سيستم مختلف از فروشندگان گوناگون مانند "ويندوز"، "سولاريس" و "ناول" اجرا می‌‌‌‌‌‌شد. طبيعی است که آموزش و نگهداری اين سامانه‌‌‌‌‌‌های متنوع، زحمت و هزينه زيادی در برداشت. در حال حاضر  بيش از 1100 شعبه بانک به نرم‌افزارهای جديد مجهز شده‌اند.
وسعت زياد و پراکندگی اجباری شعب بانک در سراسر هند الزام می‌‌‌‌‌‌کند که هر سامانه‌ايی از نظر حملات ويروسی و نفوذی، زمان خرابی، رفع اشکالِ سريع و موارد لازم برای نگهداری آن‌‌‌‌‌‌ها بسيار امن و قابل اتکا باشد. بسياری از نقاط هند در ارتفاعات و کوه‌‌‌‌‌‌ها قرار دارند و رسيدن به آن‌‌‌‌‌‌ها ساعت‌‌‌‌‌‌ها وقت طلب می‌‌‌‌‌‌کند.
پاره‌‌‌‌‌‌ايی از نرم‌‌‌‌‌‌افزارهای قبلی توسط "کوبول" و "بی‌‌‌‌‌‌تريو (Btrieve) " و "ناول" نوشته شده بود که به آرامی و بدون جلب توجه کاربران به روی لينوکس و اوراکل منتقل گرديد.
يکی از مسئولان بانک معتقد است که ردهت نياز کمی به پشتيبانی و رسيدگی داشته و بسيار کمتر از ساير رقبا در معرض ويروس و مانند آن قرار دارد. قابل توجه است که سامانه‌‌‌‌‌‌های جديد فقط سالی يک بار بالا آورده می‌‌‌‌‌‌شوند (Reboot) و بقيه سال روشن و در حال کار می‌‌‌‌‌‌باشند. بانک برای پشتيبانی اين طرح جامع 400 کارمند را در رشته‌های مختلف و برای پشتيبانی آموزش داده که در مشاغل کليدی و مهم در سراسر هند پراکنده گرديده‌اند. (به نقل از سايت ردهت).