شرکت "هايکارت"


شرکت هايکارت (HCC, High Card Company) يکی از شرکتهای فعال در زمينه پذيرش کارت نقدی از بانکهای مختلف و با علامت شتاب ميباشد. مديريت، مالکيت و حاکميت شرکت به طور کلی غير دولتی است. اما ضررهای ناشی از شروع کار، مشکلات دولتی، بانک مرکزی، نبودن فرهنگ مصرف کارت، هزينه زياد تبليغات و تحمل شروع کار و بسياری ديگر، خواب از چشم سرمايه گذاران آن می‌ربايد. نظير شرکت هايکارت شرکت تجارت الکترونيک پارسيان می‌باشد که 100 درصد متعلق به بانک پارسيان است و فعلا ضررهای آنرا به اميد سودهای کلان تحمل می‌نمايد.

مشخصات عمومی شرکت به طور مختصر به قرار زير است:

 تاريخ تاسيس: تير ماه 1382
سهامداران: 45 درصد بانک سامان،  45 درصد کيش وير، 10 درصد اعضای هيئت مديره
اعضای فعلی هيئت مديره: آقای رجايی سلماسی عضو و رئيس هيئت مديره از بانک سامان، آقای منصور مومنی عضو هيئت مديره و مدير عامل، آقای ولی ضرابيه از بانک سامان، آقای مسيح قائميان نايب رئيس هيئت مديره از شرکت کيش‌وير، آقای ولی الله فاطمی از شرکت کيش وير.
سرمايه ثبتی: سال گذشته 100 ميليون ريال و با افزايش در سال 83 به 15 ميليارد ريال خواهد رسيد.
 تعداد کارمندان: 20 نفر.
تعداد پوزهای نصب شده: 1000 عدد.
تعداد کارتهای مورد پذيرش: 3 ميليون کارت شتاب.
آدرس وب سايت: www.iranhcc.com
پست الکترونيکی مديرعامل: momeni@iranhcc.com

صحبت‌های مفصلی با مدير عامل شرکت صورت گرفت که برای رعايت اختصار و روش ماهنامه، فقط به ذکر خلاصه بيانات ايشان می‌پردازيم.

ايده اوليه شرکت مربوط به چهارسال پيش است. بحث‌های مفصلی با دوستان شد و پوز تازه جوانه زده بود. تحقيقاتی شد و طرحی برای اجرا در کيش آماده شد. اما به دلايلی طرح نتيجه نداد و متوقف شد. بعد از مطالعه و تکميل طرح‌ها از سال 81 شروع به کار جدی کرديم. چرا شرکت های ديگر نتيجه نگرفته اند؟ انگيزه و دليل نپذيرفتن فروشگاه‌ها چيست؟ انگيزه مردم در استفاده کردن و نکردن از کارت چيست؟ در خارج از کشور چه اتفاقی می‌افتد؟ جاذبه چگونه ايجاد می‌شود و مردم چرا استقبال می‌کنند؟ بعد از آن شروع به تاسيس شرکت کرديم.
يک سری اشکالات اجرايی در ايران داريم که بر کار بقيه نيز تاثير گذار است. مثلا پذيرنده خاصی در پشتيبانی ضعيف است و فروشنده را ناراحت می‌کند. حتی چندين روز تا يک ماه تعمير يا رفع اشکال طول می‌کشد. به جرات می‌گويم که پوزهای هايکارت در هيچ فروشگاهی بيش از 2 ساعت خراب نمی‌ماند. يا عوض می شود يا درست می‌شود. در تبليغات نيز خوب عمل نمی‌کنيم. مقداری که ما برای شتاب تبليغ کرده‌ايم خود مرکز شتاب هم خرج نکرده است.
ابتدا فقط کارت سامان را می پذيرفتيم. الان بانک سامان حدود 10 هزار کارت دارد ولی ما به تمام کارت‌های شتاب و بيش از 3 ميليون کارت سرويس می‌دهيم. شبکه پايانه‌های فروش خود را به نام "شاپ" نامگذاری کرده‌ايم.
در فروشگاه‌های بزرگ و در صحبت با مدير فروشگاه براحتی به نتيجه می‌رسيديم و پوز نصب می‌کرديم. در فروشگاه‌های کوچک يا در صحبت با فروشنده، موفق نبوديم. دليل آن هم واضح است. چون فروشنده می تواند تصرف در دخل کند و مدير مايل است که پول نقد دست فروشنده نباشد و گردش مالی دقيقا ثبت شود.
قرارداد خريد 2000  پوز را چند روز پيش بسته ايم که تا 2 ماه ديگر وارد می‌شود. برنامه نصب ما برای امسال 4000 پوز است و 3 شعبه در ايران می زنيم. احتمالا اصفهان، مشهد و کرج.
يکی از مسايل ما رقابت نا عادلانه بخش دولتی با بخش خصوصی است. مانند نصب پوز توسط بعضی از بانک‌ها در فروشگاه‌ها و بدون دريافت کارمزد است. اگر چه اين تعداد اندک است اما اين نوع برخورد فروشندگان را گيج می‌کند. ما برای جا انداختن کارمزد کلی مصيبت داريم. زندگی شرکت خصوصی هم از کارمزد می‌گذرد. اگر کارمزد نگيريم از کجا هزينه سخت افزار و خدمات را تامين کنيم. اما بانک دولتی چون توان دارد و از محل ديگری کسب درآمد می‌کند به کارمزد اهميت نمی‌دهد.
در بعضی از صنف‌ها و کارها 2 درصد کارمزد زياد است. بعضی از فروشندگان در يک ميليون تومان فروش، 20000 تومان سود ندارند و سخت است که فروشنده قبول کند که سود به‌پردازد. مثل لوازم خانگی فروش‌ها در سه راه امين‌حضور يا خيلی از مغازه‌هايی که واسطه هستند و فروش‌ها نيز از طريق آن‌ها انجام می‌شود. دو درصد کارمزد به صورت مقطوع در همه جا درست نيست. در تراکنش‌های خرد، شرکت پذيرنده ضرر می‌کند. رقم کم است و مثلا دو در صد آن می شود حدود 2 تومان و اگر 400 تومان باشد می شود 8 تومان. ما برای کارمزد، 2 درصد را با حد پائين و بالا قرار داديم. تراکنش های تا 5 هزار تومان را 100 تومان می‌گيريم. بين 5000 تومان تا 250 هزار تومان را 2 درصد می گيريم از 250 هزار تومان به بالا را هر چه بود 5000 تومان می‌گيريم.
يک فرمول ديگر هم داريم اضافه می‌کنيم. بعضی از فروشندگان کالاهايشان چند صد هزار تومانی است و اگر 20 فروش روزانه را حساب کند می گويدکه بايد 100 هزار تومان در روز به ما بدهد و اين مقدار برايش گران می‌آيد. نيز می خواهيم برمبنای مبلغ و تعداد تراکنش حساب کنيم و به فروشگاه بگوييم که اگر ميزان فروش به حد معينی در روز رسيد ديگر کارمزدی ندهد. يا اگر به تعداد معينی از تراکنش رسيد، درصد کمتری بدهد و پله‌ايی ميزان کارمزد تقليل بيابد.
الان حدود 1000 پوز نصب شده و قرارداد بسته شده داريم. و تا پايان سال 83  در مجموع حدود 5500 پوز نصب می کنيم. طرح هيئت مديره نصب 50 هزار پوز در پايان سال 85 است! (ماهنامه: 5000 پوز، حداقل 1500 ميليون تومان فقط سخت افزار لازم دارد)
برخلاف تصور عموم مردم، امنيت حمل پول در ايران بسيار بالاست. در انگليس برای 100 دلار آدم می کشند. سرقت پول نقد به نسبت بقيه موارد بسيار کم است.  پوزهای فعلی فقط کارت مغناطيسی را می‌پذيرد ولی کارت هوشمند را در پوزهای جديد پشتيبانی می کنيم.

چند سئوال رسمی هم از مدير عامل شرکت پرسيده شد که جواب‌های آن در زير می‌آيد.

- چند نوع محصول يا خدمت عرضه می نماييد؟
  1- نصب پوز و پذيرش کارت از جمله کارتهای شتاب.
  2- صادر کننده کارت بصورت برون سپاری برای ديگر صادر کنندگان.
  3- فروش کارت مغناطيسی و هوشمند.
  4- فروش پوز (POS) و نمايندگی يک مارک معتبر.
  5- فروش اينترنتی (فروشگاه مجازی).
- برای امنيت کار چه برنامه‌هايی داريد؟
  دونوع سوء استفاده داريم. از جانب دارنده کارت و پذيرنده آن. مسئوليت سوء استفاده از کارت با توجه به شماره محرمانه آن بر عهده دارنده است و بانک هم مسئوليتی را نپذيرفته است. روش های مديريت ريسک و قراردادهای معمول را داريم. در مورد سوء استفاده از پوز و پذيرنده، ما به روش‌هايی که پوز را امن می‌کند بسنده کرده‌ايم. برای ايران هنوز زود است که روش‌های پيچيده را در نظر بگيريم. گردش تراکنشها و پول را نيز رصد می‌کنيم.
- در حال حاضر بزرگترين مشکل شما چيست؟
  1- تهيه امکانات مخابراتی و تامين خطوط برای مرکز.
  2- تحريم. برای خريد تجهيزات و تکنولوژی عذاب می‌کشيم. جنس گرانتر و بدتر را می‌خريم.
  3- عدم ارايه قوانين و مقررات TSP, Technology Service Provider
  4- نبود فرهنگ و مقررات لازم برای استفاده مردم از کارت. هزينه تبليغ و فرهنگ سازی به عهده شرکت‌های خصوصی گذارده شده.
- چه قسمتی از کار شما بيشترين هزينه را مصرف می‌نمايد؟
  1- سخت افزار در مجموع و خريد پوز بنحو خاص.
  2- نيروی انسانی
- بيشترين قسمت ذهن و فکر شما را چه چيزی اشغال کرده است؟
  1- برنامه ريزی تبليغاتی.
  2- خريد 2000 پوز و راه اندازی آن.
  3- خريد يک ساختمان برای شرکت.
  4- پی گيری پيشرفت کار و آمار مصرف. برای پايان امسال بايد به روزی 2000 تراکنش برسيم.
- اگر کسی بخواهد کار شما را انجام دهد، چه توصيه ايی به او می کنيد؟
  هيئتی رفتار نکنيد. مثل غذا درست کردن در شب محرم که هر کسی هر کار از دستش برآيد می‌کند. ابتدا به نحو واقع‌گرايانه تحقيق، تحليل و برنامه‌ريزی کنيد. تمام امکانات را برای دو سال آماده کنيد و بعد وارد کار شويد. و حتما تحمل ضرر را تا آخر برنامه توافق شده و با حاشيه اطمينان مناسب داشته باشيد. ما تا بحال دوبار نرم افزار پوزها را به طور جدی تغيير داده‌ايم و هزينه زيادی کرده‌ايم. پوز را نشناخته خريديم و اگر از روز اول Remote Download را داشت خيلی بهتر بود.
- اهداف اصلی شما چيست؟
  1- رساندن پوزها به 5000 عدد تا پايان سال 83.
  2- رساندن تراکنش‌ها به 2000 عدد تا پايان سال 83.
  3- حضور در شهرستان‌ها.
  4- نصب 50 هزار پوز تا پايان سال 85.
  اگر به اين موارد برسيم، عيد 84 را با رضايت کامل شروع می‌کنيم.
- شما به چه کسی گزارش می کنيد يا رئيس واقعی شما کيست؟
  هيئت مديره. با همه دوستان مذاکره و مشورت می‌کنم و تصميمات هيئت مديره را نيز اجرا می‌کنم.
- افتخار آميزترين يا دوست داشتنی ترين کاری که تا به حال انجام داده ايد چه بوده است؟
  چيزی که در شرکت برای من بسيار اهميت دارد، پايداری شديد برای به نتيجه رساندن کار است. من خيلی سخت کار می‌کنم. شايد باور نکنيد که يک شب در ميان می‌خوابم. چيزی که برايم مهم است اين است که يک مجموعه منسجم دارم که سخت کار می‌کنند. اين کار را از صفر شروع کردم و الان کوهی از اطلاعات و دانش داريم. الان حيات و ممات ما از اين راه بايد تامين شود. (ماهنامه: بهترين عامل برای موفق شدن)
- از وب سايت و اينترنت چقدر استفاده می کنيد؟
  تازه شروع کرده ايم. فروشندگان و پشتيبانی آن‌ها را نيز می خواهيم از اين طريق انجام دهيم.
- شما را چه چيزی شب از خواب می پراند؟
  فعلا هيچ چيز وجود ندارد.
- وقت اضافه خود را چگونه می گذرانيد؟
مطالعه می کنم و شعر می‌گويم.
- نقطه سر به سر خود را کجا می بينيد؟
  اگر دو تراکنش بازای هر پوز در نظر بگيريم، نصب 5000 پوز نقطه سر به سر ما است.
- تعداد پوزهای نصب شده شما چقدر است؟
  1000 عدد پوز نصب شده يا قرار داد بسته شده داريم.
- تعداد تراکنش خريد در حال حاضر چقدراست؟
  حدود 80 مورد در روز.
- آيا سوء استفاده، خلاف، معوقه و از اين قبيل داريد؟
  خير، چون به ديگران سرويس می دهيم و هنوز مشکلی براي ما پيش نيامده.
- کارمزد را از چه کسی می گيريد؟
  از فروشنده.
- چه زمانی به نقطه سربه سر می‌رسيد؟
  پايان سال 84.
- به نظر شما بهتر است که کارمزد را از چه کسی بگيريم ؟
اگر کارت اعتباری به صورت جدی راه بيفتد، منطقی است که از هردو طرف، يعنی فروشنده و دارنده کارت کارمزد بگيريم، قابل تحمل تر نيز می شود. در کارت نقدی (debit) نمی‌شود از دارنده کارت چيزی گرفت. انگيزه ايی هم ندارد. فقط از فروشنده بايد کارمزد گرفت.