شماره 30
سال سوم

ماهنامه راه راست

ارديبهشت 1385
مه 2006

اطلاع رسانی، خبری، تحليلی، آموزشی، پژوهشی


 ماه قبل(فروردين)
 
ماه‌های قبل

توليد خودپرداز ايراني، شركت ...
كدام پيامبر و خيرخواه مملكت ...
درآمد شركت‌هاي كارت-بانك ...

آمار خودپرداز و پوز در ...
وري‌فون، ليپ‌من را مي‌خرد

سوابق مالي مكانيزه و شناسايي ...

ساعات حضور در سال 1385

متن اين ماه با ورد 2003

حاجي ارزوني اين جا است!

     كم كردن هزينه، حقوق و مزاياي مديران ارشد دولتي مي‌تواند از نظر سياسي خوب باشد اما مفيد نيست. با شروع دولت جديد و براي كم كردن هزينه‌ها، به اولين چيزي كه به چشم مي‌آمد (ماشين) پرداخته شد و يك درجه تمام آنها را از نظر ارزش و كيفيت تقليل دادند. مقدار ناچيزي نيز از مزاياي متفرقه كم كرده و بجاي آن كارهايي در وقت اضافه هم افزوده شد. در دوره قبلي رياست جمهوري، حقوق بسياري از مديران مياني و خط مقدم وزارت خانه‌ها و بانك‌هاي دولتي بيشتر يا مساوي با وزير يا معاون بود؛ با روي كار آمدن دولت جديد، تفاوت فاحش‌تر شد.

     به عنوان مثال اگر ساعات كار و ميزان كاري كه مديران عامل بانك انجام مي‌دهند را در نظر بگيريم، درآمد آنها از نصف مديران كل نيز كمتر است. اما اگر فقط مسئوليت را در نظر بگيريم، شايد مقايسه اي برايش متصور نتوان شد.

     يكي از مشكلات شركت‌هاي متعلق به بانك‌هاي دولتي، تعيين مدير كل و هيئت مديره‌اي از بين مديران سابق يا شاغل در بانك بود كه وجه مشخصه همه آنها در وحله اول ارزان بودن و سپس اهليت بود. اگر از حياط خلوت بودن، رانت آشنايي و فاميلي و غيره بگذريم، محدوديت خود ساخته مالي و سوء مديريت اجازه نمي‌داد كه از نوابق و انديشمندان اقتصادي و فني در اغلب سازمان‌ها و شركتهاي مذكور استفاده كنيم.

     اكثر مديران با كيفيت و كارآفرين، ارزان نيستند. مگر چند حزب اللهي نابغه پيدا مي‌شود كه حاضر باشد با درآمدي اندك، ميلياردها براي يك شركت كار كند و چيزي نخواهد؟ بهتر نيست بجاي توليد برق با هزينه 50هزار تومان در هر هزار وات، خرج آنرا در جاي ديگري مصرف كنيم؟ مشكل اصلي از اينجا شروع مي‌شود كه براي شركت‌هاي بزرگ ايران كه بيش از 90 درصد كل ايران را شامل است، بايد مدير ارزان پيدا كنيم!؟ اگر نشد، ارزانترين را منصوب مي‌كنيم، كيفيت هم فداي سر ....

     هنوز هم در انتخاب مديران ارشد مي‌شنويم كه فلاني حقوقش زياد است، به درد ما نمي‌خورد. كسي به هزينه و درآمد و اهليت توجهي نمي‌كند. به كيفيت و بازگشت سرمايه و ميزان سودآوري كاري ندارد. مديري پيدا كنيد كه هزينه‌اش از اين مقدار كمتر باشد! ظاهرا استثمار هيچوقت تمام نمي‌شود. مديران و كارمندان دولت اگر احساس كنند كه حقشان را نمي‌گيرند، كار خود را ترك نمي‌كنند؛ بلكه يا از كار كم مي‌كنند، يا بطور همزمان به كارهاي ديگر مي‌پردازند. آنها آمده‌اند كه 30 سال بمانند و بعد از آن هم .... مدير يكي بانك‌هاي دولتي مي‌گفت كه وقتي به مسايل رفاهي كارمندان پرداختيم و مقداري وام به آنها داديم، ميزان اختلاس بطور محسوسي كم شد. اگر به درآمد مديران و متخصصان رايانه بانك‌هاي خارجي توجه كنيم، مي‌بينيم كه از بقيه شاخه‌هاي صنعت به نسبت بيشتر است. دليل آن هم واضح است، چون با پول كلان مواجه است و حقوق ساير رشته‌ها را آنها مي‌دهند.

     اگر مديري خوب نيست و هزينه او زياد است، مديري بايد آورد كه خوب باشد. كار كردن با كوتوله‌ها چه صفايي دارد؟ خوبي و كارآيي را فداي هزينه اندك نكنيم. سعي كنيم با خوب‌ها، خوب پول در بياوريم.

توليد خودپرداز ايراني، شركت هاتف

     در سال‌هاي اوليه‌ي ورود خودپرداز به بازارهاي دنيا و ايران، رسم بود كه تمام اجزاي سخت افزاري و نرم افزاري را از يك شركت تهيه مي‌كردند. با پيشرفت فن آوري، هر دو مقوله دست خوش تغيير واقع شد. هم توليد كنندگان بسياري به جرگه سخت افزاري‌ها پيوستند، هم شركت‌هاي نرم افزاري . . .

كدام پيامبر و خير خواه مملكت،
 به اين تعطيلي‌ها راضي است؟

     مگر مشکل ما جهان سومي‌ها و ايراني‌ها با عدم تعطيلي روزهاي ولادت و شهادت ائمه اطهار (ع) حل مي‌شود؟ قطعا بدانيد که ما هزاران جاي ديگر در برنامه ريزي‌هايمان مشکل داريم که اگر صدها روز ديگر به روزهاي کاري سال اضافه گردد، تغييري در وضع‌مان داده نخواهد شد. مطمئن باشيد . . .

درآمد شركت‌هاي كارت-بانك خارجي

     در سال 2005 شركت امريكن اكسپرس با 24 ميليارد دلار درآمد عملياتي بالاتر از بقيه شركت‌ها قرار گرفت. شركت ديسكاور با فاصله بسيار و با 5 / 3 ميليارد دلار در جايگاه دوم و شركت مستركارت با 3 ميليارد دلار در جايگاه سوم ايستادند. مجموع درآمد شركت‌هاي مستركارت، ويزا، . . .

آمار خودپرداز و پوز در پايان سال 84

     سال 84 در حالي تمام شد كه بيش از 4500 دستگاه خودپرداز و 115 دستگاه خوددريافت و بيش از 67000 دستگاه پوز نصب شده بود. كارت‌هاي مغناطيسي بيش از 12 ميليون و هوشمند بيش از 5 / 1 ميليون عدد صادر شده بود. پايان سال 84 و شروع سال 85 با بخشنامه‌اي دولتي توام شد كه . . .

وِري‌فون، ليپ‌من را مي خرد

     شرکت وري‌فون (VeriFone ) از بزرگترين‌ سازندگان و فروشندگان آمريکايي دستگاه پوز است. شرکت ليپ‌من (Lipman) نيز از سازندگان مطرح در اين زمينه و رقيب شرکت وري‌فون است. با خريده شدن شرکت ليپمن توسط شرکت وري فون، بزرگترين سازنده آمريكايي پوز در جهان شکل مي‌گيرد . . .

سوابق مالي مکانيزه و شناسايي درآمدهاي مالياتي

     جا اندازي و نهادينه کردن يک سامانه يا محصول در بين عامه مردم يک جامعه، کاري بس عظيم است. وقتي کار مشکل‌ترمي‌شود که مطلوبيت آن بر مردم آشکار نباشد يا انگيزه استفاده از آن موجود نباشد. مي‌توان درباره کسب اطلاعات مالياتي از مصرف مردم در سامانه‌هاي بانکي، خودپرداز . . .

ساعات حضور در سال 1385 بر اساس قانون وزارت کار

     يكي از علل شكست پروژه‌هاي مهم و بزرگ، اينست كه مديران ارشد به شدت در كارهاي فني غرق شده و كنترل پروژه نمي‌نمايند. اگر پروژه‌اي كوچك باشد، بصورت ذهني و بدون ابزار و ثبت ساعات كاركرد و كنترل كار مي‌توان آنرا به سرانجام رساند. اما در طرح‌هاي بزرگ . . .


نحوه عضويت ماهنامه | روش و قلمرو فعاليت ماهنامه | مشخصات رسمي ماهنامه

پست الکترونيک info@raherast.com   صندوق پستی (1331-16765 ماهنامه راه راست)

بهترين حالت مشاهده با ابعاد 768 در 1024 و با فونت زر مي‌باشد. جدول‌هاي بزرگ با اين حالت تنظيم شده‌اند

نقل مطلب و هرگونه اقتباس و كپي از آن، بعد از انتشار رسمي ماهنامه در پايان هر ماه، كلي و جزيي آزاد بوده و شامل هيچ نوع جريمه و حق امتيازي نمي‌گردد. ولي با توجه به ناقص بودن مطلب و تكميل آن در طي ماه توصيه مي‌شود كه از نقل و پيگيري موضوعات عنوان شده توسط مجاري يا نشريات ديگر خودداري شود.