شماره 26
سال سوم

ماهنامه راه راست

دي 1384
ژانويه 2006

اطلاع رسانی، خبری، تحليلی، آموزشی، پژوهشی


 ماه قبل(آذر)
 
ماه‌های قبل

براي پي.اس.پي شر مرسانيد ...
گاو نه من شير ده ...
عروس مجلس ما ...
آمار عملكرد كارت‌هاي ...
توضيح شركت تجارت ...
مخابرات و ارتباط شعب بانك‌ها
شركت پي باي تاچ، شركت ...
دومين شركت توليد كارت ...

متن اين ماه با ورد 2003

اين بار نوبت هيئت دولت است؟

ظاهرا مجموعه ما دارد كامل مي‌شود. همه جور سقوط هواپيما داشتيم، اين آخري هم به آن اضافه شد.

     فقط مانده است كه مديران عامل بانك‌ها يا هيئت دولت را با هم سوار هواپيما كنيم تا كلكسيون ما كامل شود.

     در شركت‌هاي بزرگ مانند آي.بي.ام رسم است كه مديران ارشد خود را با يك هواپيما به مسافرت تجاري نمي‌فرستند. علاوه بر دلايل امنيتي، يكي از علل آن اينست كه مي‌گويند اگر يكي از آنها به علت مشكلات هوايي دير رسيد، ديگري جايش را پر نمايد.

     چندين بار اين آزموده را آزموده ايم و از يك سوراخ 100 بار گزيده شده‌ايم. آخر چرا عبرت نمي‌گيريد. مگر نمي‌دانيد كه اين مملكت و هر مملكتي پر از جاسوس و بد خواه است و منتظر اين فرصت‌ها هستند. مگر از قدرت و توان ماهواره‌اي آشكار نشده آمريكا و موارد ديگر خبر داريد كه اين چنين جان عزيزان ما را مي‌گيريد.

     مدتي است مشاهده مي‌شود كه بعضي از مديران عامل بانك‌ها نيز با هيئت دولت به استانها سفر مي‌كنند. چشم ما شور نيست، اما بعد از اين همه بلاي خود ساخته، مي‌ترسم كه به مصداق ليس للانسان الا ما سعي، به عقوبت گناه كم فكري دچار شويم و همه را با هم فدا كنيم. شما را به خدا به سيستم بانكي رحم كنيد و مديران آنرا به سفر استاني نبريد. سيستم بانكي در حال حاضر هنوز حالش خوب نشده و تحمل يك سقوط ديگر را ندارد. اجركم عندالله.

براي پي.اس.پي شر مرسانيد، به خير كسي اميد نيست

     تا چند ماه پيش از اين، حقوق ورودي دستگاه پوز به كشور ايران (آيين نامه اجرايي قانون امور گمركي) 4 درصد بود. مدتي است گمرك ايران بناي 30 درصد حقوق ورودي را گذارده و ظاهرا قرار است كه با استناد به آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي آنرا عملي ساخته و طفل نوپاي پول الكترونيك . . .

گاو نه من شير ده خدمات انفورماتيك

     از حالا تذكر مي‌دهم، قبل از خواندن اين مقاله، حتما با دو دست روي سر خود فشار دهيد، مبادا كه از خواندن ارقام حيرت آور آن شاخ در آوريد! تاريخ علم و اقتصاد به ياد ندارد كه يك خط ماهواره‌اي 9600 بيت بر ثانيه (با تاخير زياد و فن‌آوري فرسوده و خارج از رده) و استفاده از يك . . .

عروس مجلس ما خود هميشه دل مي‌برد

     علي‌الخصوص كه دولت نيز ابلاغ كرد دستگاه‌هاي دولتي براي خريد هر گونه نرم‌افزار و سخت‌افزار بايد با وزارت ارتباطات هماهنگي نمايند. اين جور كه از خبرها بر مي‌آيد، همه آتش‌ها از محل كار معاون وزير ارتباطات و دبير شوراي عالي فن‌آوري اطلاعات بر مي‌خيزد. از هر كجا كه باشد، . . .

آمار عملكرد كارت‌هاي اعتباري و نقدي آمريكايي

     ميزان خريد و دريافت نقدي كارت‌هاي ويزا، مستركارت، امريكن اكسپرس و ديسكاور در 9 ماه اول سال 2005 مبلغ 1938 ميليارد دلار در آمريكا شد كه 12 درصد بيشتر از دوره مشابه سال قبل است. ميزان خريد 80 درصد كل مصرف بود. اگر چه شركت‌هاي ديگر رشد بيشتري . . .

توضيح شركت تجارت الكترونيك پارسيان

     در خصوس عدم پذيرش كارت‌هاي پارسيان در شبكه شتاب (پوزهاي ساير بانك‌ها) شايسته بود نگارنده محترم قبل از ارايه مطالب ياد شده جهت چاپ در آن ماهنامه صحت و سقم ادعاهاي خود را از طريق روابط عمومي شركت جويا مي‌شدند زيرا بسيار دور از ذهن وغير منطقي . . .

مخابرات و ارتباط شعب بانك‌ها

     با فعال شدن آقاي مظاهري در سمت وزارت اقتصاد دولت قبل، هماهنگي با وزارت مخابرات بيشتر شد و با فشارهاي زيادي كه از اطراف و بدنه دولت وارد مي‌شد، ديو خفته بيدار گرديد و تعداد زيادي از خطوط مخابراتي اختصاصي از نوع نقطه به نقطه و ام.پي.ال.اس (P2P & MPLS) تحويل . . .

شركت "پي باي تاچ"، شركت "بيو پي" را مي‌خرد

     دو شركت پي باي تاچ (Pay By Touch) و شركت بيوپي (BioPay) بزرگترين‌هاي پرداخت الكترونيكي بر اساس مشخصات انساني (بيومتريك)‌ در آمريكا و رقيب يكديگر هستند. شركت پي باي تاچ، شركت بيوپي را به قيمت 82 ميليون دلار خواهد خريد. اين دو شركت بر سر حقوق . . .

دومين شركت توليد كارت هوشمند، بزرگترين را مي‌خرد

     دومين شركت توليد كننده كارت هوشمند در دنيا، بزرگ‌ترين شركت توليد كننده كارت دنيا را خواهد خريد. دومين توليد كننده كارت هوشمند در دنيا شركت "اَكس آلتو"ي فرانسوي و بزرگ‌ترين توليد كننده كارت، شركت "جِم پِلاس" آمريكايي است. شركت جديد به نام "جم آلتو" خواهد بود. . .


نحوه عضويت ماهنامه | روش و قلمرو فعاليت ماهنامه | مشخصات رسمي ماهنامه

پست الکترونيک info@raherast.com   صندوق پستی (1331-16765 ماهنامه راه راست)

بهترين حالت مشاهده با ابعاد 768 در 1024 و با فونت زر مي‌باشد. جدول‌هاي بزرگ با اين حالت تنظيم شده‌اند

نقل مطلب و هرگونه اقتباس و كپي از آن، بعد از انتشار رسمي ماهنامه در پايان هر ماه، كلي و جزيي آزاد بوده و شامل هيچ نوع جريمه و حق امتيازي نمي‌گردد. ولي با توجه به ناقص بودن مطلب در طي ماه تقاضا مي‌شود كه از نقل و پيگيري موضوعات عنوان شده توسط مجاري يا نشريات ديگر خودداري شود.