توضيح شركت تجارت الكترونيك پارسيان


سر دبير محترم ماهنامه وزين راه راست:

با سلام و احترام،
     پيرو درج مقاله‌اي با عنوان "پوزهاي پارسيان، كميت، كيفيت، مردم آزاري" در شماره 23 آن نشريه در مهر ماه 1384، خواهشمند است جهت تنوير افكار عمومي دستور فرماييد جوابيه ذيل در اولين شماره آماده به چاپ آن ماهنامه وزين درج گردد.

     در خصوس عدم پذيرش كارت‌هاي پارسيان در شبكه شتاب (پوزهاي ساير بانك‌ها) شايسته بود نگارنده محترم قبل از ارايه مطالب ياد شده جهت چاپ در آن ماهنامه صحت و سقم ادعاهاي خود را از طريق روابط عمومي شركت جويا مي‌شدند زيرا بسيار دور از ذهن وغير منطقي  به نظر مي‌رسد كه شركت تجارت الكترونيك پارسيان با دارا بودن بيش از 32000 دستگاه كارت خوان (پوز) و حدود يك ميليون دارنده انواع كارت‌هاي اعتباري، خريد، نقدي و هديه تصميم داشته باشد كه به خاطر تعداد اندكي پوز مجموع بانك‌هاي كشور، دارندگان كارت‌هاي پارسيان را از مزيت "شتاب" كه خود از ويژگي‌هاي برجسته اين كارت‌هاست محروم نمايد!

     ياد آوري اين نكته را نيز ضروري مي‌دانيم كه در اين خصوص گزارشي كامل و مبسوط از تعداد خريدهايي كه با كارت‌هاي پارسيان در پوزهاي ساير بانك‌ها انجام شده به بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران ارايه گرديد.

     بنابراين خريد با كارت‌هاي پارسيان در كارت خوان‌هاي هر بانكي كه باشد براي ما سود آور بوده و منطقي به نظر نمي‌رسد كه ما خود را از مزاياي خريد دارندگان كارت‌هايمان محروم نماييم.

     با توجه به مطالب ياد شده و اينكه رواج فرهنگ استفاده از پول الكترونيكي اولويت اصلي شركت تجارت الكترونيك پارسيان مي‌باشد و فراهم نمودن خدمات رفاهي لازم جهت تسهيل در امر خريد الكترونيكي دارندكان كارت‌هاي پارسيان از اهداف عاليه شركت مي‌باشد كه تا كنون جهت نيل به آن هزينه‌هاي هنگفتي متحمل شده است. بنابراين بيان چنين مطالبي يا ناشي از عدم اطلاعات كافي نگارنده محترم بوده و يا انشاءالله از روي خير خواهي زحمات چندين ساله شركت تجارت الكترونيك پارسيان را اين چنين تفسير نموده‌اند!

با احترام
روابط عمومي شركت
تجارت الكترونيك پبارسيان
www.pec.ir
info@pecomco.com


راه راست: براي رعايت كامل امانتداري، جواب فوق، بدون كم و كاست منتشر مي‌گردد.

     شركت تجارت الكترونيك پارسيان از پيشروان راسخ فرهنگ پول الكترونيك است و ما قصد نداشته و نداريم كه در اين آشفته بازار، مدعيان راستين را بيازاريم. بعد از چندين شماره كه از انتشار ماهنامه مي‌گذرد، همگان اذعان دارند كه راه راست يك نشريه كاملا تخصصي است و طلبگي بحث مي‌نمايد. هدف اصلي ما هم بهبود كيفيت، تبادل افكار و راه حل‌هاي فني و علمي است. بنابراين هم ما ظرفيت شنيدن داريم و هم دوستاني كه انتقاد شده‌اند نشان داده‌اند كه از ظرفيت بالايي برخوردارند.

     اما بعد، مطالب عنوان شده در مقاله قبل، بعد از تحقيق و تحمل چندين ماهه بوده، مكاتبات و تماس‌هاي شركت‌هاي ارايه دهنده خدمات پرداخت، مبناي ما براي انتشار بود. هدف اصلي ما نيز بهبود خدمات و آسايش مردمي است كه دارنده كارت پارسيان هستند و به پوزهاي ساير شركت‌ها مراجعه مي‌نمايند، يا دارنده كارت ساير بانك‌ها هستند و به پوزهاي شركت محترم تجارت الكترونيك پارسيان مراجعه مي‌نمايند. اما جهت پيشگيري از نامه نگاري‌هاي طولاني، به جواب گويي نمي‌پردازيم و اگر در آينده مشكلي بروز نمود، موضوع را علاوه بر كارشناسان و مدير عامل محترم شركت تجارت الكترونيك پارسيان، با روابط محترم عمومي هم مطرح خواهيم كرد. در انتها حسن استفاده كرده و تقاضا داريم كه ما را از آمارهاي مفصل خود محروم نفرماييد. شايد تحليل‌هاي ابتدايي ما نيز كمي راه گشا باشد. به اميد روزي نزديك كه كارت‌هاي پارسيان از مرز 10 ميليون و پوزهايش از مرز 100 هزار عبور نمايد.