شماره 28
سال سوم

ماهنامه راه راست

اسفند 1384
مارس 2006

اطلاع رسانی، خبری، تحليلی، آموزشی، پژوهشی


 ماه قبل(بهمن)
 
ماه‌های قبل

شركت داده پردازي، ...
‌بدترين خبر براي دستگاه پوز، ...
نسيم تغييرات‌در بانكداري‌مي‌وزد
تشخيص صدا براي هلپ دسك ...
اين 100 شركت فشل دولتي
اتصال پوز و خودپرداز
...
تصوير اثر انگشت، به جاي رمز آن

حواله پول با تلفن همراه ...

متن اين ماه با ورد 2003

طراحي وطني، نرم‌افزار ايراني، مخابرات پارسي

     سال 1384 از دو جنبه در زمينه بانكداري الكترونيك و از نگاه مدير فن‌آوري اطلاعات برجسته بود.
     اولين مورد اين بود كه خبري از بانكداري متمركز با طعم و توليد خارجي نشد. البته بديهي است كه سفارش دهنده براي بومي سازي، ايراني است. پيشرفت‌هايي در اين زمينه داشته‌ايم و محصولاتي مقدماتي از قبيل حساب جاري و سپرده كه دشواري چنداني در نوشتن آنها نداريم و مواردي ساده از اين قبيل، بومي شده و قابليت اجرا پيدا كرده‌اند. اما هيچكدام حتي يك مجموعه كوچك، كم دردسر و يكپارچه راه اندازي نكرده‌اند.
     از مشكلات عمده در اين راه، اجرايي كردن نرم‌افزار در سطح وسيع و تعداد زيادي كاربر، شعبه و تراكنش است. ممكن است كه شما در سطح آزمايشي و براي نشان دادن قابليت‌ها به مديران يك بانك، نرم افزاري را اجرايي كرده و بهترين ارايه را نيز برگزار كنيد. اما اجرايي كردن آن تحت سخت افزار مناسب و فشار كار زياد و به مدت طولاني، كاري دشوارتر و چندين برابر سخت‌تر است.
     بانك‌هاي پارسيان، پست بانك و كشاورزي اقدام به خريد، بومي سازي و اجرايي نمودن بانكداري متمركز نمودند. قرار بود كه پست بانك تا كنون كارش تمام شده باشد، كشاورزي طليعه‌اي قابل تامل و ارايه داشته و پارسيان نيز كارهايي از شعبه را در دست بگيرد. هر كدام مقداري پيشرفت كرده و حتما به نتايج محسوس و تجربه شايان توجهي رسيده‌اند. اما تا اين لحظه بايد ما به نتايج غير قابل چشم پوشي و تعيين كننده‌اي در زمينه خريد، نصب و راه‌اندازي بانكداري متمركز از خارج مي‌رسيديم كه هنوز خبري نيست.
     اما بانكداري متمركز با طراحي وطني و نرم افزار ايراني، پيشرفت چشمگيري داشته است. نرم افزار نگين از شركت كيش‌وير كه پايگاه اصلي آن در بانك سامان و فروش دوم آن در بانك پاسارگاد است، بر روي سرورهاي شخصي؛ و نرم افزار جام از شركت بهسازان ملت كه پايگاه اصلي آن بانك ملت است، بر روي رايانه‌هاي بزرگ در حال اجرا بوده و مشتريان از كاركرد آنها كاملا راضي مي‌باشند. اين دو بانك با اين استفاده از اين دو نرم افزار در حال جذب مشتري بيشتر و صرفه جويي در هزينه‌هاي خود مي‌باشند.
     دومين مورد اين بود كه مخابرات ايران به مقداري از وعده‌هاي خود عمل كرد و تعداد زيادي از خطوط مورد نياز بانك‌ها را تامين نمود. اين خطوط به طور عمده 64 هزار بيت بر ثانيه بوده و بسيار فراتر از نياز معمول يك شعبه و كاملا كافي مي‌باشند.
     دو بانك ملت و رفاه تمام شعب خود را مجهز به اين خطوط نموده و رضايت كامل دارند.
     مهمترين خاصيتي كه در اين سال اثبات شد، ميزان ثبات و پايداري مناسب خطوط نقطه به نقطه مخابرات بود. با توجه به آمارهاي موجود اين دو بانك مي‌توان گفت كه در دسترس بودن كلي آن از 95 / 99 كمتر نبوده است. اين ميزان اگر 99 درصد هم باشد، براي شعبه بانك كافي و مطلوب است. اكنون استفاده از خطوط زميني نقطه به نقطه در خط مقدم شعبه، حتي براي كارشناسان ايراد گير نيز بديهي شده است.

شركت داده پردازي، 8 مدير عامل در 3 سال

     ان الانسان لفي خسر. اين سطرها را فقط براي عبرت مي‌نويسيم و بس. شايد موثر افتد. شركت داده پردازي ايران از نظر امتياز شوراي عالي انفورماتيك و بر اساس روش قبلي امتياز دهي آن كه بر پايه تخصص و تجربه كارمندان شركت است، در مقام اول قرار دارد. اولين شركت رايانه‌اي بود كه . . .

بدترين خبر براي دستگاه پوز، چاپ اسكناس درشت

     از خبرها بر مي‌آيد كه وزير امور اقتصادي و دارايي، رييس بانك مركزي و مدير كل اداره نشر و چاپ اسكناس بانك مركزي موافق با چاپ اسكناس‌هاي 50 و 100 هزار ريالي هستند و عزم خود را جزم كرده‌اند كه در سال 85  اولين مورد را عرضه كنند. اين كار براي دستگاه خودپرداز بسيار مناسب . . .

نسيم تغييرات در بانكداري مي‌وزد

     افرادي كه فكر مي‌كنند قادر به ارايه خدمات بانكداري ارزان قيمت هستند، وارد ميان شده‌اند. حدود 40 درخواست تاسيس بانك خصوصي در بانك مركزي ايران در جريان است. كساني موفق مي‌شوند كه به هيچ وجه تحت تاثير دولت نباشند و خصوصي به معناي واقعي باشند. نمونه بارز تاسيس ناموفق . . .

تشخيص صدا براي هلپ دسك و شناسايي دوگانه

     يكي از خدماتي كه دارندگان كارت‌هاي اعتباري در خارج از آن برخوردارند، دريافت پول از حساب اعتباري خود با يك تلفن زدن به مركز مربوط به اين نوع خدمت در شركت خدماتي مانند ويزا و مستر كارت است. مشكلي كه در اين زمينه وجود دارد، همان مشكل هميشگي تشخيص . . .

اين 100 شركت فَشل دولتي

     رسم است كه هر سال سازمان مديريت صنعتي ايران كه هم سازمان خوبي است و هم خوب مديريت مي‌شود،،، مي‌گردد و مي‌گردد و مي‌گردد و 100 شركت برتر ايران را بر اساس فرمول‌هاي منطقي و پذيرفته شده انتخاب مي‌كند. روزنامه و هفته نامه و ماهنامه و فصل نامه و سالنامه و گاهنامه و‌ . . .

اتصال پوز و خودپرداز از طريق اينترنت

     براي فروشگاه‌هاي بزرگ، يكي از مشكلات اتصال دستگاه پوز به شركت پي.اس.پي، استفاده از خطوط تلفني معمولي است. در فروشگاه‌هاي بزرگ هميشه چندين دستگاه پوز در نقاط و طبقات مختلف نصب مي‌‌شوند و آنها را به طريقي به يكديگر وصل و سپس به شركت پي.اس.پي . . .

تصوير اثر انگشت، به جاي رمز آن

     در بعضي حالات مي‌توان به جاي رمز يا كد اثر انگشت كه توسط روش‌هاي پيچيده بدست مي‌آيد، از تصوير اثر انگشت استفاده كرد. به عبارت ديگر، ابتدا تصويري با كيفيت قابل قبول در پايگاه اطلاعاتي نصب مي‌نماييم. سپس در هنگام مراجعه مشتري، تصوير اثر انگشت او توسط اسكنر اخذ . . .

حواله پول با تلفن همراه به دارندگان ديگر

شركت "تكست‌پي‌مي" خدمتي ارايه مي‌دهد كه دارنده يك تلفن همراه مي‌تواند مقداري پول به هر دارنده همراه ديگر كه مايل است انتقال دهد. بديهي است كه تلفن‌ها بايد از قابليت اس.ام.اس (پيام كوتاه) برخوردار باشند. اين خدمت احتياج به نصب هيچ نوع نرم افزار يا قابليت ديگر بر روي . . .


نحوه عضويت ماهنامه | روش و قلمرو فعاليت ماهنامه | مشخصات رسمي ماهنامه

پست الکترونيک info@raherast.com   صندوق پستی (1331-16765 ماهنامه راه راست)

بهترين حالت مشاهده با ابعاد 768 در 1024 و با فونت زر مي‌باشد. جدول‌هاي بزرگ با اين حالت تنظيم شده‌اند

نقل مطلب و هرگونه اقتباس و كپي از آن، بعد از انتشار رسمي ماهنامه در پايان هر ماه، كلي و جزيي آزاد بوده و شامل هيچ نوع جريمه و حق امتيازي نمي‌گردد. ولي با توجه به ناقص بودن مطلب و تكميل آن در طي ماه توصيه مي‌شود كه از نقل و پيگيري موضوعات عنوان شده توسط مجاري يا نشريات ديگر خودداري شود.