روش انتشار و مرامنامه


   انتشار این نشریه از ماه آذر سال 1388 فقط به صورت الکترونيکی صورت مي گيرد. دلیل اصلی آن نیز رشد روز افزون اینترنت و صرفه جویی در وقت و هزینه ناشر و خواننده است. در سال‌های اخیر بسیاری از نشریات کاغذی در علوم مختلف فقط به صورت الکترونیکی و چند رسانه‌ای منتشر شدند و در اکثر موارد به صورت وب سایت بوده‌اند.

   مطالب نیز به دو بخش تقسیم شده‌اند. بخش اول که سمت راست صفحه است، مطالب صرفا اقتصادی، مالی و بانکی با طعم فن‌آوری اطلاعات به نحو مستقیم یا غیر مستقیم است. بخش دوم، مطالب فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است که دارای طعم اقتصادی  هستند. به عبارت دیگر سیاست برای پیشبرد اقتصاد به میدان می‌آید. در اکثر یا تمام هیئت‌های سیاسی که به کشورها سفر می‌کنند، شخصیت‌های اقتصادی به همراه شخصیت‌های سیاسی هستند و چندین تفاهم نامه یا قرارداد امضا می‌کنند.

   شاید بتوان گفت که سیاست و فرهنگ یا مقدمه اقتصاد هستند یا پی‌آمد آن می‌باشند. به ناچار ما نیز اقتصاد را همراه یا مخلوط با فرهنگ و سیاست مطرح می‌کنیم یا در مواردی که سیاست یا فرهنگ مقدمه یا تاثیر گذار بر اقتصاد هستند، آنها را مستقل یا در کنار اقتصاد مطرح می‌کنیم.

   هدف ما انتشار محتوا است و کمتر به شکل و آرایش مطالب می‌پردازیم. بنابراین به ساده‌ترین و خلاصه‌ترین صورت آنرا منتشر کرده و از زیاده‌گویی پرهیز می‌کنیم.

   مطالبی که در طی ماه منتشر می‌شوند شاید چند بار اصلاح شوند. بعد از پایان ماه، فقط غلط‌ها اصلاح می‌شوند و اگر احتیاج به تکمیل بود، طی مقاله‌ای جداگانه اقدام خواهد شد.

   ما بدون اشتباه ادبی و علمی نیستیم. نظرات خوانندگان مانند خودشان همیشه محترم و معتبر است. هر گونه نقد و اظهار نظر را به آدرس
ارسال فرمایید.

   نقل مطلب و هرگونه اقتباس و كپي از آن، بعد از انتشار رسمي ماهنامه در پايان هر ماه، كلي و جزيي آزاد بوده و شامل هيچ نوع جريمه و حق امتيازي نمي‌گردد. ولي با توجه به احتمالِ ناقص بودن مطلب و تكميل آن در طي ماه توصيه مي‌شود كه تا قبل از پايان هر ماه، از نقل و پيگيري موضوعات عنوان شده توسط مجاري يا نشريات ديگر خودداري شود.