گر حکم شود که مست گیرند!
۱۵تیرماه۱۳۹۵

     فیش حقوق مدیران بانکی هم سیاسی شد. آب خوردن هم سیاسی شده. رسانه‌های راستی و سپاهی و احمدی نژادی و از این قبیل هر روز تیتری میزنند تا یا برجام را تخطئه کنند یا حسن روحانی را یا دولت مردی از هیات دولت؛ یا اگر دستشان به هیچ کس نرسید، به هاشمی رفسنجانی یا ناطق نوری گیر بدهند. خدا را شکر که برای اغراض سیاسی، حرمت امام راحل را هنوز نگه میدارند.

همه میدانند که درآمد یک راننده تاکسی در تهران بین ۵  تا ۶ میلیون تومان است. یک گچ کار به راحتی کمتر از راننده تاکسی در آمد دارد. میوه فروش سر خیابان ما سانتافه دارد و سالی یک مغازه دیگر افتتاح میکند. اصولا هر کسی که در تجارت مشغول است درآمد خوبی دارد و نباید یک مدیر سوپر کلان کشوری را با حداقل حقوق سنجید. در حالی که همه میدانند که حداقل حقوق، یک سوم خط فقر است.

آقای نوبخت و روحانی جو گیر نشوند و حق و باطل را به هم نیامیزند و اسیر جو سازی بد خواهانشان نشوند. این افراد، خیرِ مملکت را هم نمی خواهند.

جالب اینجاست که آقای قالی‌باف نیز دم از کم بودن حقوق مدیران شهرداری میزند، انگار که هیچ کس از درآمدهای مدیران شهرداری خبر ندارد و نمی‌داند که در شهرداری چه خبر است. قوه قضاییه هم مظلومانه میگوید که نه خبری داشته و نه بازرسی کرده و فکر میکرده که همه چیز گل و بلبل است.

آقای رییس مجلس خوب گفت که این سازمانهای بازرسی تا حالا کجا بودند؟! مگر حالا وظیفه‌مند شده‌اند. آیا قبلا وظیفه نداشتند. دیوان محاسبات که هر سه ماه یک بار گزارش صندوق را به مجلس میداد؟!

خوشبختانه مردم ایران زمین به تمام اغراض سیاسی واقفند و در شبکه‌ها از وقایع خبردار میشوند. اگر رسانه‌ای تخریب کند و غیر عادلانه حرف‌هایی بزند، مردم به راهی میروند که خود تشخیص میدهند و تلقین نمی پذیرند.

نکته منفیِ سیاسی قضاوت کردن این میشود که سخنگوی قوه قضاییه میگوید که حقوق‌های خارج از عرف را پس میگیریم و حرفی از قانون نمی زند! تعجب اینجاست که قانون را کنار میگذارند و با اشتباهی بزرگ به عرف متوسل میشوند. اتفاقا این حقوق‌های بالا طبق عرف پرداخت شده و همین الان و دقیقا همین الان، عرف جامعه است.

نکته دیگر اینکه اگر طبق قانون انجام شده ولی طبق عرف نیست، حق است و باید ابرام شود. چرا قاضی و مجری قانون حرف از عرف میزند؟ وا اسلاما. وا مملکتا!

آقایان و خانم‌های مخالف بدانند که خودشان نیز مملکت را باید با همین افراد اداره کنند و اگر دولت را از این گروه گرفتند، دوباره با همین مدیران و افراد سرو کار دارند. بگذریم از اینکه دیدیم مدیران هم فکر خودشان چند هزار میلیاردی هستند نه چند میلیونی. حداقل برای خودشان هم که شده همه پل‌ها را خراب نکنند. گیرم که سه هزار مدیر در دولت پیدا کردند که حقوق غیر عرف میگرفتند، با ۳۰۰۰۰ مدیر غیر دولتی در مشاغل قضایی و مجلسی و کشوری و لشگری و شهرداری و .... چه میکنند؟

صفحه اول

سایر پایگاه‌های خبری: www.ebinews.com  www.way2pay.ir   www.sarmadnews.com