چرا الکامپ ارزش برگزاری ندارد؟
19شهریور1394

      اگر از کسانی که به نمایشگاه سبیت آلمان رفته‌اند از میزان استقبال و تعداد غرفه‌ها و سایر پدیده‌های نمایشگاه سوال نمایید، به شما خواهند گفت که همگی تقلیل رفته‌اند و بعضی قسمتها حذف شده‌اند.  همین طور است دنیای نشریات و مطبوعات مکتوب که اگر اینترنت نبود، الان تمام درختان کره زمین را برای انتشارشان باید قطع میکردیم.

بسیاری از شرکت کنندگان در الکامپ و بسیاری از محصولات حضور یافته در الکامپ، تعداد محدود و انگشت شماری مشتری دارند که اگر شرکت عرضه کننده، تماس حضوری با مشتری پیدا میکرد، خیلی بهتر و بیشتر میتوانست تاثیر گذار باشد و به معرفی خود بپردازد.

معرفی تبلیغاتی به مردم عادی و کسانی که هیچ وقت خریدار محصولی نخواهند بود که میبینند، چیزی جز اتلاف وقت مردم و هزینه شرکتها نیست.

کسانی که بصورت خانوادگی برای پیک نیک به نمایشگاه میرفتند، به مدد تخصصی شدن نمایشگاه‌ها و بالا رفتن فرهنگ مردم و پیشگیری مسولان، نادر شده است.

نحوه برگزاری مناقصات و خرید محصولات بزرگ و کوچک نیز ارتباط کمی به نمایشگاه دارد و خریداران از راه‌های غیر حضوری میتوانند فروشنده را بیابند و در اکثر موارد این فروشنده است که خریدار را می‌یابد. برای مناقصات و خریدهای دولتی اکثر دولت‌های دنیا سایت مناقصات خود را دارند و سایت مناقصه‌ها و مزایده‌های دولتی ایران نیز به آدرس www.setadiran.ir است و روز به روز قوی تر و مراجعات بیشتری خواهد داشت تا جایی که فقط از طریق این سایت میتوان خرید و مزایده دولتی انجام داد.

سایت‌هایی نیز وجود دارند که به معرفی و فروش محصولات شرکت‌های مختلف میپردازند و شرکتها نیز میتوانند خود را در دهها سایت عرضه و معرفی کنند.

میزان حضور در دنیای اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی و موتورهای جستجو و سایت‌های عرضه کالای عمومی و خصوصی و مانند اینها که همه از برکت اینترنت است، به قدری زیاد و موثر است که نیازی به حضور در مکانی خاص برای آگاهی از محصول جدید یا قدیم احساس نمی‌شود.

در دنیای 1394 شمسی، ارزش حضور در نمایشگاه الکامپ کم شده و شاید برخی شرکت‌های خرده فروش باشند که حضور در نمایشگاه برایشان فایده و نفعی داشته باشد. به عنوان مثال شرکت داده‌پردازی ایران یا ایران ارقام یا مانند آنها چه احتیاجی به حضور در نمایشگاه دارند؟ از این قبیل شرکت‌ها‌ زیادند و خوب است که نظام صنفی رایانه، اندازه و کاربرد الکامپ را محدود، هدفمند و هزینه و درآمد آنرا شفاف منتشر نماید. 

صفحه اول

سایر پایگاه‌های خبری: www.ebinews.com  www.way2pay.ir   www.sarmadnews.com