سامانه بانکداری متمرکز، بنویسیم یا بخریم
31خرداد1393

      سامانه بانکداری متمرکز در ایران مدعیان و منادیانی دارد و آنها برای افکار و محصولات خود دفاعیاتی دارند که پاره‌ای از آنها جای شنیدن دارد. اما برای پذیرش و تصمیم سازی، اکثر آنها هنوز به بلوغ لازم نرسیده‌اند. غیر از یک شرکت خارجی بنام تِمنوس (فعلا بدون ذکر نام دقیق محصول)که هنوز در  حال دست و پا زدن است و تقریبا معلوم است که چرا از جانب بعضی حمایت میشود، بقیه آنها ساخت داخل هستند و توسط شرکتهایشان در سطوح پایین عرضه میشوند و در سطوح متوسط و بالا منتظر یک پیش قراول هستند که با او وارد کارزار شوند و نرم افزارشان را با استفاده از دانش و پیش پرداخت آن بانک بسازند.

در سطح اندازه بزرگ، فقط نرم افزار بانک ملت است که امتحان پس داده و هر روز در حال بزرگتر و پیجیده شدن است. نرم افزار شرکت خدمات (که آقای نجفی مدیر عامل آن است) بنام ABIS که برای بانک سپه قرار است تولید شود و قبلا برای موسسه اعتباری عسکریه و با رویکرد موسسه مالی نوشته شده بود، دارای آنچنان مشکلات و مسایلی است که توصیه میکنیم شرکت خدمات به نحوی از شر آن خلاص شود و برای سامانه‌های در اندازه بزرگ فعلا نسخه نپیچد.

شرکت توسن تی.ال.اس که آقای منصوری مدیر عامل آن است در حال بزرگ سازی نرم افزار کوچک شرکت توسن است و در  حال شراکت با بانک تجارت و همکاری با بعضی از دوستان خود هستند که بتوانند سامانه‌ای در اندازه بزرگ تولید کنند. این نوع همکاری همان پیش قراولی است که قبلا ذکر کردیم. بعضی میگویندکه اگر این سامانه جواب داد، شاید برای بانک ملی و صادرات هم بتوان به راه حلی دست پیدا کرد. حتی اگر برای دکتر فاطمی حرف در بیاورند که بانک ملی را یک سویه هدایت میکند. البته روی این قضیه کسی ریسک نمی کند. شاید شرکتهای دیگری هم در حال کار باشند که بتوانند رقابتی سالم را شکل دهند.

نظر ما اینست که اگر بتوان به راه حلی برای بانک بزرگ ملی و صادرات دست پیدا کرد، هر نوع راهی که طی شود مطلوب است. نمی توان به امید آینده تا ابد دست بکاری نزد.

این نکته باید تذکر داده شود که در حال حاضر فروش سامانه بانکداری متمرکز دارای سود مناسبی به نسبت زحمت و پذیرش مسئولیت آن نیست.

در سطح اندازه کوچک چند نرم افزار داریم که شاید بتوان شرکت توسن و فناپ را نام برد که پیشتاز هستند. بانک پارسیان نیز در حال تولید سامانه خود بنام لوتوس است که شنیده‌ایم تسهیلات و حساب قرض الحسنه و تعدادی خدمت دیگر را در حال راه اندازی هستند. آنها به این نتیجه رسیده بودند که باید نرم افزار و شرکت خاص خود را برای گسترش کار داشته باشند. این کار زحمت دارد اما میتواند برای بانکهای با تعداد شعبه‌ی زیادتر از 50 عدد بهترین راه حل باشد.

اما هنوز بین بعضی از بانکهای کوچک و بزرگ کشور این شک وجود دارد که باید شرکت خاص خود را تاسیس کنند و نرم افزار خود را تولید و توسعه دهند یا میتوانند نرم افزاری را از شرکتی بخرند و از آن شرکت، خدمات پس از فروش مناسب دریافت دارند.

اما بعضی از بانکها به این نتیجه رسیده‌اند که اگر بیش از 50 شعبه دارند، خصوصا آنهایی که بیش از 1000 شعبه دارند، باید شرکت و نرم افزار خاص خود را داشته باشند. این کار دلایل زیادی دارد که در فرصتی مناسب به آن خواهیم پرداخت.

به عنوان مثال اگر ارزش بازار بانک پاسارگاد را در بورس نظر بگیریم، حدود 15 درصد کمتر از بانک ملت است. بانک پاسارگاد 300 شعبه و بانک ملت 1600 شعبه دارد. کدامیک دارای بازده بهتر است؟ بنابراین به راحتی میتوان با 300 شعبه به اندازه یک بانک 1600 شعبه ارزش ایجاد کرد. با این وصف باید بتوان در نرم افزار هم رقابت تولید کرد و بهره وری را بالا برد.

به عنوان نتیجه باید ذکرکرد که فقط بانکهای کوچک خاص منظوره هستند که از نرم افزار آماده استفاده میکنند و بانکهای متوسط به بالا باید شرکت یا واحد خاص خود را با نرم افزار خاص خود داشته باشند.

یکی از علل این است که شرکتهای ایرانی تعریف درست و مناسبی از رابطه خود با بانک نمی نمایند و پس از فروش نیز آگاه نیستند که چگونه باید پشتیبانی کنند و قرارداد مناسب و صحیح با مشتری منعقد نمی کنند. در این صورت مشکلات پیش بینی نشده که بروز نمایند، آغاز ایجاد تنش با مشتری یا بانک است و نتیجه آن پخش شدن اخبار نارضایتی در شبکه بانکی کشور است. مهمترین دلیلی که بسیاری از بانکهای کشور مانند بانک پارسان به سمت ایجاد نرم افزار خصوصی خود با تاسیس شرکت خصوصی میروند، پشتیبانی نامناسب و رفتار نامناسب پس از فروش پیمانکاران است.

اگر پیمانکاران بتوانند این روابط را دقیق تعریف و اجرا نمایند و با فروش بیشتر، از کیفیت خدمات نکاهند، مشکلات اصلی را از پیش پا برداشته‌اند و برای ادامه راه شاید بتوانند روال مملکت را حداقل در بانکهای کوچک تغییر دهند.

صفحه اول

سایر پایگاه‌های خبری: www.ebinews.com  www.way2pay.ir   www.sarmadnews.com