مدیر عامل‌ها درست خالی ببندند
15خرداد1389

     مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران در روزنامه ابرارا اقتصادی در تاریخ 9 خرداد گفته است که میزان تشعشع بی‌تی‌اس‌ها یک صدم استاندارد است (شاید استاندارد ایشان). شاهدانی نیز مبنی بر بی خطر بودن تشعشع بی‌تی‌اس‌ها آورده است که همگی دولتی هستند و سیاستشان بر کیاستشان می‌چربد.

     متاسفانه این مدیران عامل از مدیران با تجربه‌ی روابط عمومی و علوم ارتباطات استفاده نمی‌کنند وگرنه این مقدار دور از ذهن و رویایی سخن نمی‌گفتند و سخنان خود را باور پذیر می‌کردند. یکی دو اشکال در این سخنان وجود دارد:

     - مردم این اختلاف را با توجه به تجربه خود باور نمی‌کنند. آنها می‌دانند که اگر استاندارد جهانیِ چیزی بد، به میزان الف باشد، در ایران حداقل مقداری از استاندارد فراتر می‌روند. نه اینکه حتی به یک صدم آن هم نرسند. نمونه‌اش همین دودزایی ماشین‌های گازوییلی و بنزینی ما است که هنوز نتوانسته‌اند از پس ایران خودرو و ماشین پراید برآیند.
     - شاهدان ماجرا همه دولتی هستند و همکار و نان به هم قرض می‌دهند. مردم به این شاهدان اطمینان ندارند. سیاست هم که سال‌ها است همخانه علم و صداقت شده است. اگر می‌خواهند اطمینان مردم را بدست آورند، از یک نهاد بین‌المللی شناخته شده استفاده کنند.
     - حتی تشعشع بی‌تی‌اس‌هایی با استاندارد جهانی هم دارای خطر است و برای سلامتی نزدیکان آن مضر است. خانه‌های اروپایی که نزدیک آنتن هستند ارزانتر از دیگر خانه‌ها است و مردم از این آنتن‌ها دوری می‌کنند.

     متاسفانه ارزان‌ترین چیزی که در این مملکت یافت می‌شود، همان جان انسان‌ها است.