اگر ايرانسل خوب كار كند! جي.پي.آر.اس كشنده است.


     رشد فن آوري تلفن همراه در خارج از كشور ايران آنچنان سرسام آور است كه شايد تمام ابزارهاي ارتباطي را يا حذف كند يا تحت تاثير شديد قرار دهد. ورود شركت ايرانسل به عنوان مجري يا اپراتور دوم تلفن همراه حداقل حسني كه به همراه دارد، ايجاد رقابت به نفع مصرف كننده است. وجود رقابت باعث بالاتر رفتن كيفيت محصولات و خدمات عرضه شده به مشتريان و پايين‌تر رفتن قيمت آنها است.

     شركت ايران سل در حال حاضر تنها عرضه كننده محصول جي.پي.آر.اس در ايران است و شايد شركت دولتي ارتباطات سيار نيز بتواند در آينده اين محصول را عرضه كند. نحوه عملكرد شركت ايران سل به نحوي است كه آمده است تا پاي بر جا بماند و بصورت رقابتي عمل كند.

     محصول جي.پي.آر.اس شركت ايرانسل اگر خوب عرضه شود و با كيفيت ادامه پيدا كند، رقيبي جدي براي كليه بسترهاي ارتباطي و كشنده رقبا است.

     اگر فراگيري آن بيشتر شود و سراسر ايران را پوشش دهد، هيچ رقيبي به پايش نمي‌رسد و مي‌تواند با فروش زيادتر محصول ارزانتر به دست مصرف كننده برساند.

     از تبليغاتي كه شركت براي كليه محصولاتش از جمله جي.پي.آر.اس به راه انداخته و هزينه‌ها را نيز كاهش داده است بر مي‌آيد كه مي‌خواهد خدمات خوبي را عرضه كند. جا دارد كه تحليل گران، محصول جي.پي.آر.اس  را وارد راه حل‌هاي خود نمايند و در كنار موارد ديگر يا بجاي موارد ديگر استفاده كنند. مطمئن باشيد بانكداري الكترونيك با جي.پي.آر.اس از بانكداري با رايانه و مودم پيشرفته‌تر، دلخواه‌تر و راحت‌تر است.

     اين محصول مي‌تواند در موارد اضطراري به عنوان پشتيبان خطوط ارتباطي در شعب بانك‌ها نيز استفاده شود. اگر هزينه قطع ارتباط يك شعبه و راه‌هاي ديگر پشتيباني را در نظر بگيريم، اين راه حل چندان گران نيست. علاوه بر اين مي‌دانيم كه تراكنش‌هاي اصلي يك شعبه حداكثر يك هزار بايت ارسال و دريافت دارند و با قيمت‌هاي ارايه شده كاملا به صرف بانك‌ها است. اميدواريم كه شركت ايران سل كليه محصولات و خدمات خود را با كيفيت بالا ارايه دهد و پيشتاز ايران زمين گردد.

هواي مشتريان را داشته باشد تا زمينش نزنند