تجربه شركت ام‌فورميشين با موبايل


     حدود يك و نيم ميليارد شماره يا خط موبايل در سراسر دنيا وجود دارد كه هر تاجري را به فكر مي‌اندازد براي خود كاري در اين محيط دست و پا كند. آي.بي.ام و اچ.پي از رقباي سر سختي هستند كه حدود 500 ميليون خط را به سيستم‌هاي خود وصل كردن‌اند و به نوعي سرويس مي‌دهند.

     از اين ميان شركت ام‌فورميشن براي شبكه‌ها و اپراتورهاي بي‌سيم نرم‌افزار مي‌نويسد و با محصولي جديد وارد بازار شده و قصد دارد كه پاره‌اي از عمليات بانكي را روي موبايل ارايه دهد. سه بخش مجزا براي خدمت رساني در زمينه موبايل وجود دارد:
1- گوشي تلفن همراه
2- سامانه يا نرم‌افزار پرداخت
3- رمز گذاري يا امنيت جابجايي اطلاعات

     تخصص شركت ام‌فورميشن در توليد نرم‌افزار پرداخت، امن سازي ارتباط تلفن همراه و مديريت اطلاعات هر گوشي در زمان حياط خود است. يكي از كوچكترين مشكلات اين كار مديريت تلفن‌هاي گم شده و سرقت شده است. مشتريان محصولات شركت تي‌موبايل، چاينا موبايل، اورنج، ودا فون، تلفونيكا و اي.تي اند تي مي‌باشند.

     شركت ويزاي بين‌المللي اخيرا به مجموعه سهامداران اين شركت پيوسته و محصولات مشترك خود را عرضه مي‌نمايد. شركت در حال حاضر حدود 1200 نوع گوشي را پشتيباني مي‌كند و  هر فصل حدود 120 نوع جديد نيز به آن اضافه مي‌كند.

     شركت‌هاي ديگري نيز محصولات رقابتي خود را عرضه مي‌نمايند كه از اين بين مي‌توان به موبايل تينك، اسمارت تراست، باي‌فون و ايناپت اشاره كرد.