كمكي به حافظه وزارت ارتباطات و ...


     خدا را شكر كه مردم ما مسلمان و دين دار هستند و هر چه بر سرشان مي‌آيد، حداقل چون خدا را قبول دارند، شكوه به نزدش مي‌برند. خدا را شكر كه ما امام زمان داريم و از ظلم ظالمان فقط به او مي‌توانيم شكايت كنيم. خدا را شكر كه ما امام حسين داريم و در سوگش آنقدر گريه مي‌كنيم كه دلمان خالي مي‌شود و براي پذيرش ظلمي ديگر فضايي ديگر باز مي‌شود. خدا را شكر كه ما 14 معصومِ مظلوم داريم و يك كهكشان ظلم را به كمكشان مي‌توانيم تحمل كنيم.

     يكي از مشكلات قوم حضرت موسي، خو گرفتن آنها به ظلم ديدن و دم بر نياوردن و فرهنگ بردگي بود؛ بطوريكه اثرات آن تا مدتها نيز به انحاي مختلف بروز مي‌كرد. اصولا نمي‌شود فرهنگي را كه در فكرها و ذهن‌ها رسوخ و رسوب كرده، در مدتي كوتاه از مغزها بيرون كرد. مشكل جامعه ما نيز به اين زودي‌ها حل نمي‌شود. مشكل محصولات بي‌كيفيت را هر روز به چشم مي‌بينيم و نمي‌توانيم كاري كنيم. مشكل مسولان خودپسند را هر روز به چشم مي بينيم و نمي‌توانيم كاري كنيم. اگر چه همه مثل هم هستيم و نبايد از حق گذشت، اما از خود نيز نياييم تعريف كنيم و به شعور مردم توهين نكنيم.

     هنوز غلبه كميت بر كيفيت در وزارت ارتباطات وجود دارد و آمار بالا برايش مهم‌تر از محصول با كيفيت است. برايش مهم‌تر است كه تعداد مشتريان زيادتر شود اما كيفيت صحبت كردن و تماس پايين باشد. مي‌خواهند هر بار كه آمار مي‌دهند، بگويند كه فلان مقدار رشد داشته‌ايم اما يك بار نمي‌گويند كيفيت كار چقدر رشد داشته است.

     همه مردم از كيفيت صوت و صدايي كه توسط تلفن همراه عرضه مي‌شود خبر دارند. همه مردم و بانكي‌ها از كيفيت اس.ام.اس و ميزان وفاداري ارتباطات به زمان پاسخ خبر دارند. همه بانكي‌ها از تعداد خطوط واگذار شده شبكه بانكي كشور خبر دارند كه هنوز بعد از چند سال به 50 درصد نرسيده است. همه كارشناسان خبر دارند كه مخابرات سرويس ديتا ارايه مي‌دهد و هزينه‌اش را هم مي‌گيرد، اما دريغ از يك تماس موفق. همه مي‌دانند كه مخابرات يك جي.پي.آر.اس ناقابل نيز ارايه نكرده است. همه ما سالي يكي دو بار از قطع شدن فيبر نوري با خبر مي‌شويم. همه ما ......

     خدايا چقدر صبر داري؟ اي امام زمان چقدر شكوه و ناله كنيم. عجل علي ظهورك. خدايا قهرت را آشكار كن و ما بد بخت‌ها و بيچاره‌ها را از دست اين ... رها ساز. اما چه كنيم با سنت‌هاي الهي كه ليس للانسان الا ما سعي.