شركت‌هاي ارايه دهنده خدمات پرداخت، PSP


بر اساس صلاحديد دست اندركاران دولتي و بانك مركزي، مدتي پيش مقرر شد كه نقش و شغلِ نصب و اداره پايانه‌هاي فروش الكترونيكي را
(EFT-POS) به شركت‌هاي خصوصي واگذار نمايند و در اين مورد، بانك‌ها مانند دستگاه‌هاي خودپرداز عمل نكنند. اين تصميم بسيار منطقي است و با توجه به تعداد زياد دستگاه‌هاي پوز به نسبت خودپرداز، اداره كردن آن يك كار خدماتي و طاقت فرسا است و سنخيت لازم را با  عمليات بانكي ندارد. مشگل بزرگ دستگاه خودپرداز، پول گذاري آن است كه دستگاه پوز با اين مشگل مواجه نيست.

براي تسريع در كار، تصميم گرفته شد كه ابتدا با تامين حداقل شرايط توسط شركت‌هاي متقاضي، موافقت اصولي به آنها داده شود و شركت‌ها 6 ماه فرصت دارند كه با تامين شرايط سخت افزاري، نرم افزاري، امنيتي، تشكيلاتي و نظاير آن، اقدام به دريافت مجوز نهايي نمايند. به علت جوان بودن اين شغل در ايران و تضمين حقوق مصرف كنندگان و استاندارد سازي خدمات و موارد ديگر، (كه مشكل شركت‌هاي مضاربه‌اي و صندوق‌هاي ... پيش نيايد) توافق شركت‌هاي مزبور با بانك عامل، بايد مورد تاييد بانك مركزي قرار گيرد. اسامي و آدرس شركت‌هاي ارايه دهنده خدمات پرداخت تا انتهاي فروردين 84 در جدول 1 آمده است.

جدول 1 - شركت‌هاي ارايه دهنده خدمات پرداخت

رديف نام شركت مدير عامل آدرس تلفن فاكس
1 هايكارت كيش منصورمومني خ كريم خان، خردمند جنوبي، ساختمان 110 6961927 6961928
2 فن‌آوا كارت محمدرضا غلام زاده ميدان آرژانتين، خ الوند، خ 29، پ 30 8775525 8888479
3 فن‌آوران انياك سيد ناصر حجازيان خ وليعصر، بالاتر از ميرداماد، خ يزدان‌پناه، پ 2 8787870 8787864
4 بازُفت الكترونيك وحيد احمدي سهروردي شمالي، خ انديشه 1 غربي، پ 14 ط 5 شرقي 8458309 8458309
5 بهسازان ملت مرتضي مقدسيان خ الهيه، پ 51 2009195 2009196
6 سايپا كارت سيد رضا شايسته بلوار ميرداماد، شماره 205، ساختمان رايان سايپا 2900900 -
7 عصر دانش افزار اردشير منتصري خ احمد قصير، خ 9، ش 17، ط 4 8706831 8706836

شركت تجارت الكترونيك پارسيان (يا بانك پارسيان) و شركت ثمين‌كارت در اين جدول وجود ندارند. شركت ثمين كارت هنوز آمادگي سرويس‌دهي به بانك‌ها و اتصال به سويچ استاندارد 8583 و شتاب را ندارد. اين شركت را با توجه به بنيادهاي دولتي-نظامي و مديريت خاص آن و كارت هوشمند ويژه‌اي كه پشتيباني مي‌نمايد و گروه‌هاي خاصي از مشتريان را كه هدف گرفته است، بايد بطور مجزا و نه در كنار شركت‌هاي تجاري معمولي بررسي كرد.

شركت تجارت الكترونيك پارسيان كه بازوي اجرايي بانك پارسيان در امور كارت‌هاي مالي و بانكي است، اعلام نموده است كه تا اطلاع بعدي به عنوان يك بانك وارد عمل شده و از مقررات پي‌اس‌پي نمي‌خواهد پيروي نمايد و با توجه به مجوزي كه قبلا از بانك مركزي اخذ نموده است به كارش ادامه مي‌دهد. تفاوت عمده‌اي كه از عدم تابعيت و حمايت مقررات ناظر بر ارايه دهندگان خدمات پرداخت ايجاد مي‌گردد اينست كه:
1- نظارت فني و مديريتي بانك مركزي بر شركت‌ها، توليد ارزش افزوده مي‌كند و به مصرف كنندگان اطمينان از صحت كاركرد تشكيلات فني و مديريتي مي‌دهد كه شركت از آن برخوردار نمي‌شود.
2- وفق مقررات مزبور، اگر يك شركت پي‌اس‌پي در فروشگاهي دستگاه خود را نصب كرد، (با توجه به ارايه خدمات به كارتِ كليه بانك‌ها) شركتِ ديگر حق ندارد دستگاه خود را نصب كند. در اين حالت هر شركتي مي‌تواند در فروشگاه‌هايي كه دستگاه پارسيان نصب شده، دستگاه خود را نصب كند، و اگر كمي بهتر سرويس دهد، دستگاه پارسيان جمع مي‌شود. اين مشكل مي‌تواند براي شركت تجارت الكترونيك پارسيان مرگ‌آور باشد.

اگر تعداد تراكنش‌هاي شتاب را در طي فروردين 84 و براي فقط دستگاه‌هاي پوز كه حدود 50 هزار عدد است ملاك قرار دهيم، هنوز تا سود بردن شركت‌ها راه زيادي در پيش داريم. طي بررسي اجمالي كه صورت گرفته است، يكي از علل عدم پذيرش دستگاه پوز در فروشگاه‌ها، تسويه دير هنگام موسسه يا بانك پذيرنده است. مواردي كه فروشگاه از تسويه دير هنگام پارسيان گله داشتند، كم نبوده است. اگر اين مشكل بر قرار بماند، يا فروشگاه‌ها از دستگاه پوز استقبال نخواهند كرد يا موسسات ديگر با تسويه حساب سريع‌تر، جايگزين بدها مي‌شوند. در نظر داشته باشيم كه اگر موسسه‌اي بد عمل كند، فروشگاه حق دارد كه دستگاه او را جمع كند و ديگري را جايگزين نمايد. كاري كه در حال حاضر انجام مي‌شود، منصرف نمودن مشتري از خريد با دستگاه پوز است!