شركت هايكارت و تعداد پوز


چون تعداد پوزهاي نصب شده براي ايران مهم است و شركت‌هاي ايراني انجام دهنده اين كار مهمتر، سري به شركت هايكارت زديم و احوال آنرا از مدير عامل آن، آقاي مومني جويا شديم. اين شركت با توجه به برنده شدن در مناقصه كارت‌هاي هوشمند بانك ملت و رفاه و افزايش سرمايه خود و موارد ديگر، ظاهرا عزم خود را جزم كرده است كه در اين رشته كاري از قافله اولي‌ها عقب نماند.

شركت در ابتداي كار، رتبه اول را از نظر تعداد پوز داشت ولي اكنون در مرتبه دوم قرار دارد و اگر دير بجنبد، عقب‌تر هم خواهد رفت. اينك چند سئوال و جواب از مدير عامل محترم شركت:

1- در حال حاضر چند پوز نصب شده داريد؟
560 عدد در كيش، 380 عدد در اصفهان و 1185 در تهران كه جمع آنها 2125 عدد مي‌شود.

2- ميانگين روزانه نصب دستگاه چقدر است؟
در حال حاضر 50 دستگاه در روز نصب مي‌كنيم. (راه راست: هر ماه حدود 1250 عدد) و تا شش ماه ديگر 100 درصد رشد خواهيم داشت.

3- آيا كمبود دستگاه داريد؟ يا در آينده احتمال دارد كه مشكلي از اين قبيل پيش آيد؟
خير. ما 10 هزار دستگاه خريداري كرده‌ايم كه در حال تحويل گرفتن آن هستيم و با توجه به كار كردن روي دستگاهي با مدل و فروشنده ديگر به نحو همزمان، اين مشكل در آينده بروز نخواهد كرد.

4- چرا در ابتداي كار از سرعت مناسب براي نصب پوز برخوردار نبوديد؟
علت اصلي آن، مشكلات ما در رابطه با پوزهاي اينجنيكو و مقداري هم مديريت كار از نظر كلي بود. دستگاه پوز مشكلات سخت افزاري و نرم‌افزاري بسياري داشت كه در طي دو سال، ما تمام آن مشكلات را حل كرديم. تا مدت‌ها ابزارهاي توليد نرم‌افزار را نداشتيم. دستگاهي كه الان در اختيار ما و ساير خريداران ايراني است، با دستگاه اوليه بسيار فرق دارد. اين دستگاه الان پوز خوبي است. در ابتدا چنين نبود. ما آنرا به اين نقطه رسانديم.

5- آيا شهرهاي ديگري را براي فعاليت در نظر گرفته‌ايد؟
بله، شيراز، كرج، اهواز و مشهد.

6- برنامه آينده شما چيست؟ چند دستگاه پوز تا انتهاي سال 84 نصب خواهيد كرد؟
تقريبا 25 هزار دستگاه پوز تا آخر سال 84 خواهيم داشت.

7- دو شركت با سرمايه گذاري ترك‌ها نيز فعاليت خود را شروع كرده‌اند. نظر شما چيست؟
من استقبال نمي‌كنم، اين كار غلط است. شركت‌هاي ايراني چيزي كم ندارند كه ما به سراغ خارجي‌ها برويم. نه مشكل سرمايه داريم و نه مشكل دانش و فن‌آوري. دليل بانك مركزي را براي اين كار نمي‌دانم. كار تا حدي سياسي شده و تعداد پوزهاي نصب شده خيلي مهم شده است كه ما هم به راحتي مي‌توانيم از پس اين كار برآييم.

8- استقبال فروشگاه‌ها از نصب پوز چگونه است؟
امسال فوق‌العاده بهتر است. راحت‌تر ما را مي‌پذيرند و آشنايي آنها با دستگاه و فرهنگ آن بهتر شده. سرعت فعال شدن پوز هم خيلي بيشتر شده است. بعضي از فروشگاه‌ها مشتريان را ترغيب هم مي‌كنند و سعي مي‌كنند كه مشكلات پوز را به سرعت حل كنند. يكي از فروشگاه‌ها شكايت مي‌كرد كه خراب شدن يك دستگاه پوز باعث از دست رفتن مشتري او شده است. يكي ديگر از فروشندگان ابراز مي‌كرد كه وجود پوز باعث افزايش مشتريان او شده است. تقاضا از طرف فروشگاه‌ها زياد شده و خودشان تلفن مي‌كنند كه بياييم و برايشان پوز نصب كنيم.

9- استقبال مردم چگونه است؟
تراكنش‌ها زيادتر شده است. اگر نتوانند سرويس بگيرند عصباني مي‌شوند. اگر چه تعداد كارت‌ها خيلي زياد نشده، اما به نسبت تعداد كارت، درصد خريد و تراكنش زيادتر شده است. هنوز مردم ما صد در صد اطمينان به دستگاه و كارت ندارند. حتي مديران ما در بانك‌ها و موسسات مالي كه خدمات كارت ارايه مي‌دهند هم از كارت استقبال شايسته نمي‌كنند. سرويس پوز هم هنوز تا حد مطلوب فاصله دارد و راضي كننده نيست كه مردم راحت باشند و احساس رضايت كنند. البته هنوز بعضي از مردم خجالت مي‌كشند كه با كارت خريد كنند و فكر مي‌كنند كه يك نوع فخر فروشي است. اين مسئله به مرور حل مي‌شود.

10- آيا پيشنهاد و طرحي براي تشويق دارندگان كارت و فروشگاه‌ها داريد؟
يكي از راه‌هاي فرهنگ سازي و جا انداختن يك عادت و يا ترك عادت، جايزه دادن است. پيشنهاد‌هاي زير قابل بررسي و اجرا هستند:
الف- هزينه استهلاك پول را به صورت جايزه و به نسبت مصرف كارت، به دارنده كارت جايزه بدهيم.
ب- هر 50 هزار ريال مصرف از طريق كارت را در فروشگاه، يك امتياز محسوب كرده و مقداري از سود بانك يا شركت ارايه دهنده خدمات كارت را مانند جوايز قرض‌الحسنه جايزه بدهيم. اين جايزه به دارنده كارت و فروشگاه مي‌تواند تعلق بگيرد.
پ- در بررسي‌هاي انجام شده توسط بانك‌ها، بسياري از مردم از جوايز بزرگ مانند ماشين الگانس و 15 كيلومتر اسكناس 20 هزار ريالي و مانند آن استقبال كرده‌اند. شاهد اين مطلب، بليط‌هاي بخت‌آزمايي در قبل از انقلاب و لاتاري در كشورهاي ديگر است. براي اين كار هم بياييم جايزه‌هاي بزرگ و چشم پركن بدهيم.
اين كار به صورت بهمن و انفجار، خريد با كارت را جا مي‌اندازد. شنيده‌ام كه بانك مركزي مي‌خواهد 30 ميليارد ريال خرج تبليغ پول الكترونيك كند.

11- فكر مي‌كنيد چه وقتي به سودرساني برسيد؟
اميدوارم كه در انتهاي سال 86 به سود رساني برسيم. يكي از علل تاخير آن اين است كه ما به طور همزمان اقدام به گسترش كار و سرمايه گذاري هم مي‌كنيم. به عنوان مثال، ما براي هر فروشگاه شهروند حدود 60 ميليون ريال خرج مي‌كنيم كه بتواند از پوزهاي ما استفاده كند. در بسياري از مناطق اقدام به نصب مدم راديويي كرده‌ايم.

12- چه تعداد مصرف يا تراكنش را به ازاي هر دستگاه پوز، سودرسان مي‌دانيد؟
دو تراكنش براي هر دستگاه پوز، شركت را سود آور مي‌كند. البته اگر روش كارمزد عوض شود، بايد از ابتدا محاسبه كرد. شنيده‌ام كه در حال بررسي است.